Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio konserwowane płoty drewniane prędko się psują i mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od poprawnego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego uzależniony jest wynik finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ów wariant ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s